Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V rýžové kaši značky Hami z Polska jsou bakterie salmonely

V rýžové kaši značky Hami z Polska jsou bakterie salmonely
V rýžové kaši značky Hami z Polska jsou bakterie salmonely
Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)

Nemléčná rýžová kaše značky Hami může obsahoval bakterii Salmonella enteritidis, která způsobuje průjmové onemocnění salmonelózu, varuje Státní zemědělská potravinářská inspekce (SZPI). Bakterie našli v příslušné šarži slovenští kolegové, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Šarže se dostala i na český trh.

Výrobcem je polská společnosti Nutricia a jedná se o šarži s datem minimální trvanlivosti do 20. dubna 2022, balení má hmotnost 170 gramů. "Inspekce zjistila, že nevyhovující potravina se dostala na český trh. Dle dokumentace uvedenou šarži kontrolovaná osoba v ČR dodala následujícím odběratelům: Tesco, DM drogerie markt, Mall CZ, Tamda Foods, Rossmann, Velká Pecka, Alza, Globus a Malvel," uvedl Kopřiva. Inspekce doporučuje, aby nikdo tuto rýžovou kaši nejedl.

Stejně jako slovenští kolegové vložila i SZPI dodatečnou informaci do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF, čímž umožní došetření a přijetí opatření v zemi původu potraviny.

Témata:  Státní zemědělské a potravinářské inspekce potraviny

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy