Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V noci pozor na mráz. Předpověď počasí na pondělí 7. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Z jižní Skandinávie bude postupovat do střední Evropy tlaková výše. Zpočátku nás bude, hlavně v jihozápadní polovině území, ovlivňovat okluzní fronta, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, na jihozápadě ojediněle slabý déšť, nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Postupně od severovýchodu na většině území polojasno až skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy nebo i nízká oblačnost. Nejnižší teploty +1 až -3 °C, v jihozápadní polovině Čech a na jižní Moravě +4 až 0 °C. Slabý východní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Polojasno až skoro jasno. Na jihozápadě a západě Čech místy, jinde jen ojediněle přechodně oblačno. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Slabý východní nebo proměnlivý vítr do 3 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé

Témata:  počasí auta

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy