V noci na neděli mohou teploty klesnout až k minus 16 stupňům

Meteorologové varovali před silnými mrazy. Od sobotního večera do nedělního rána budou teploty klesat hluboko pod nulu, ojediněle může teploměr ukázat i minus 16 stupňů Celsia. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celou republiku. Ve východní polovině země může silně mrznout ještě i v noci z neděle na pondělí. Sněžení už nebude tak intenzivní jako v posledních hodinách.

Ilustrační fotografie
reklama

"Vzhledem k tomu, že v noci ze soboty 17. prosince na neděli 18. prosince bude převažovat zmenšená oblačnost a všude se bude vyskytovat sněhová pokrývka, budou teploty klesat na minus devět až minus 14 stupňů, ojediněle i na hodnoty kolem minus 16 stupňů Celsia," informoval dnes ČHMÚ.

V mrazech hrozí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla. Lidé měli být teple oblečeni ve více vrstvách a neměli by zapomínat na vhodnou obuv. "Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb," uvedli meteorologové.

Od půlnoci do dnešního poledne napadlo v jihovýchodní polovině republiky většinou sedm až 15 centimetrů, ojediněle až 20 centimetrů prachového sněhu.

"Dnešek je prvním dnem letošní zimy, kdy sníh leží opravdu na všech stanicích ČHMÚ v Česku," uvedli dopoledne meteorologové na twitteru. Během dopoledne přestalo sněžit, v následujících hodinách se může objevit už jen slabé sněžení.

Témata: počasí | sníh | mráz | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky