Slovenské aerolinky budou létat do Splitu

Český vlakový dopravce RegioJet, který začal provozovat pravidelné spojení z Prahy přes Bratislavu do Chorvatska, dostane konkurenci od slovenské letecké společnosti AirExplore. Aerolinky dnes oznámily, že od nadcházejícího víkendu budou v letní sezoně létat ze slovenské metropole do chorvatského Splitu. Využít chtějí zájmu Slováků o pobyty u moře.

Chorvatsko, Split

"Dosud jsme se věnovali hlavně pronájmu letadel s posádkami. Protože situace na trhu v letecké dopravě je kritická, rozhodli jsme se nabízet letenky přímo cestujícím," řekl dnes novinářům výkonný ředitel AirExplore Martin Štulajter.

Aerolinky budou na trase mezi Bratislavou a Splitem létat dvakrát týdně s letadlem s kapacitou 189 cestujících. Cena jednosměrné letenky začne na 69 eurech (1840 Kč). Pravidelné letecké spojení mezi slovenskou metropolí a Chorvatskem tak bude obnoveno po osmi letech.

RegioJet na konci června začal vypravovat vlaky z Prahy přes Bratislavu do chorvatské Rijeky. Cena jednosměrné jízdenky je od 590 korun, vlaky už jezdí denně.

Chorvatsko, kde se minulý týden zvýšil počet nakažených koronavirem, patří mezi oblíbené destinace k trávení dovolené pro lidi ze Slovenska i z České republiky. Slovenští politici s ohledem na pandemii nemoci covid-19 už dříve obyvatele vyzvali, aby letní dovolenou letos trávili raději ve vlasti.

Témata: Chorvatsko | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky