Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenské aerolinky budou létat do Splitu

Chorvatsko, Split
Chorvatsko, Split
Foto: Pixabay

Český vlakový dopravce RegioJet, který začal provozovat pravidelné spojení z Prahy přes Bratislavu do Chorvatska, dostane konkurenci od slovenské letecké společnosti AirExplore. Aerolinky dnes oznámily, že od nadcházejícího víkendu budou v letní sezoně létat ze slovenské metropole do chorvatského Splitu. Využít chtějí zájmu Slováků o pobyty u moře.

"Dosud jsme se věnovali hlavně pronájmu letadel s posádkami. Protože situace na trhu v letecké dopravě je kritická, rozhodli jsme se nabízet letenky přímo cestujícím," řekl dnes novinářům výkonný ředitel AirExplore Martin Štulajter.

Aerolinky budou na trase mezi Bratislavou a Splitem létat dvakrát týdně s letadlem s kapacitou 189 cestujících. Cena jednosměrné letenky začne na 69 eurech (1840 Kč). Pravidelné letecké spojení mezi slovenskou metropolí a Chorvatskem tak bude obnoveno po osmi letech.

RegioJet na konci června začal vypravovat vlaky z Prahy přes Bratislavu do chorvatské Rijeky. Cena jednosměrné jízdenky je od 590 korun, vlaky už jezdí denně.

Chorvatsko, kde se minulý týden zvýšil počet nakažených koronavirem, patří mezi oblíbené destinace k trávení dovolené pro lidi ze Slovenska i z České republiky. Slovenští politici s ohledem na pandemii nemoci covid-19 už dříve obyvatele vyzvali, aby letní dovolenou letos trávili raději ve vlasti.

Témata:  Chorvatsko

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 16:13

Británie následuje USA se sankcemi. Mají zabránit Rusku vést válku proti Ukrajině

Spojené království ve čtvrtek oznámilo desítky nových sankcí, jejichž cílem je zabránit Rusku vést válku proti Ukrajině, včetně sankcí zaměřených na hlavní moskevskou burzu. A to den poté, co Washington oznámil podobná opatření.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy