Předpověď počasí: O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout

Nadcházející víkend, první po nástupu meteorologické zimy, budou provázet sněhové přeháňky. V nižších teplotách mohou lidé čekat spíše déšť se sněhem nebo tam bude pršet. V noci má mrznout, přes den se teploty dostanou jen několik stupňů nad nulu. Obloha zůstane v sobotu i neděli většinou zatažená.

Silnice v zimě
reklama

Sněžit má i na začátku příštího týdne, hlavně na východě republiky. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a facebooku.

Během dneška přejde přes Česko studená fronta. "Kolem půlnoci už by mělo zhruba na polovině území mrznout a po předcházejících sněhových přeháňkách se může v noci na zítřek (pátek) ojediněle tvořit i náledí," uvedli meteorologové.

Pátek bude ještě slunečný, ale zůstane studený. Teploty výjimečně nevystoupí nad bod mrazu ani přes den, většinou se budou pohybovat od minus jednoho do plus tří stupňů Celsia. Sobota bude už převážně zatažená, na východě může být zpočátku i polojasno. Od západu začne postupně na celém území sněžit, v Čechách pod 600 metry budou srážky smíšené nebo dešťové. Ojediněle se objeví i mrznoucí srážky. V noci klesnou teploty na minus pět stupňů, na východě k minus sedmi, přes den vystoupí maximálně na tři stupně nad nulou.

Ani v neděli nemohou lidé počítat se slunečným počasím, obloha zůstane většinou zatažená a znovu bude sněžit, pod 400 metry nad mořem se objeví déšť se sněhem nebo bude pršet. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů, přes den teploměr ukáže nanejvýš čtyři stupně nad nulou.

Sněžit má i na začátku příštího týdne, vydatněji na východě země, kde by v pondělí ráno mohlo spadnout až 15 centimetrů nového sněhu.

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky