Předpověď počasí na noc a neděli 23. srpna

Zvlněná studená fronta v noci postoupí z Moravy a Slezska dále k východu, za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
V západní polovině území polojasno až oblačno, přechodně i jasno a ráno ojediněle mlhy. Ve východní polovině území zataženo a přeháňky, zpočátku místy bouřky, ojediněle i velmi silné, od západu postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší teploty 16 až 12 °C, na východě až 18 °C. Slabý západní až severozápadní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zpočátku se ještě na Moravě a ve Slezsku v bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm, kroupy nebo nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). Vzhledem k výraznému nasycení v oblasti Beskyd a Jeseníků může docházet k prudkým vzestupům hladin zejména menších toků.

Tlaková tendence: slabý pokles, na východě zpočátku mírný vzestup

Počasí přes den (07-24):
Většinou oblačno, odpoledne na horách na severu místy, jinde ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Večer ubývání srážek i oblačnosti. Nejvyšší teploty 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky