Předpověď počasí na noc a neděli 2. února. Pozor na silné nárazy větru

Za studenou frontou k nám v čerstvém západním proudění pronikne chladnější oceánský vzduch. Odpoledne a večer bude postupovat přes naše území k východu okluzní fronta, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zpočátku zataženo až oblačno a na většině území občasný déšť, ojediněle i bouřky. Během noci od západu proměnlivá oblačnost a ojediněle přeháňky, na severu a severovýchodě přeháňky místy a postupně nad 800 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 7 až 3 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách až 25 m/s (90 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Nejsilnější nárazy větru se očekávají krátkodobě při přechodu studené fronty.

Tlaková tendence: mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě místy přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Odpoledne od západu zataženo s deštěm, na východě srážky až večer a nad 900 m zpočátku sněhové. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C, večer na Šumavě a v Krušných horách oteplování. Čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s, odpoledne zeslábne a večer bude v jihozápadní polovině území opět zesilovat na čerstvý jihozápadní 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: zpočátku mírný vzestup, od jihozápadu mírný pokles,
večer od západu slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky