Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 5. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Místy zataženo nízkou oblačností, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, při vyjasnění a slabším větru až -7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s. V jihozápadní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, v jihozápadní polovině Čech mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Na západě Moravy a na Českomoravské vrchovině místy, jinde ojediněle zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, při nízké oblačností kolem -1 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s. V jihozápadní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré, v jihozápadní polovině Čech mírně nepříznivé

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy