Předpověď počasí na noc a čtvrtek 13. února. Česku se na chvíli uleví

Výběžek vyššího tlaku vzduchu bude slábnout a z Britských ostrovů bude do střední Evropy postupovat frontální systém, který začne ovlivňovat počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, zejména na horách. Během noci místy až jasno. Nejnižší teploty +1 až -3 °C, při vyjasnění a slabším větru ojediněle až -5 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s bude k ránu částečně slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle tvorba náledí.

Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):
Skoro jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti. Později odpoledne a večer postupně v Čechách na většině území, na Moravě a ve Slezsku místy déšť nebo přeháňky, nad 800 m, na západě zpočátku nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě až +3 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, postupně jižní až jihovýchodní 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu 20 až 25 m/s (až 90 km/h).

Tlaková tendence: setrvalý stav, během dne mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Už o víkendu Česko zasáhne další silný vítr. Ten bude podle meteorologů dosahovat rychlosti až 110 km/h. Pak se prudce oteplí. Teploty se v pondělí vyšplhají až na 15°C.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky