Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pražské letiště opět hledá novou taxislužbu, zákazníci budou znát cenu předem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Pražské letiště znovu začalo hledat nového provozovatele taxislužby na letišti, vypsalo k tomu nový tendr. Jeho podmínkou je, že zákazník bude u taxi znát cenu přepravy předem. Nový provozovatel by měl začít na letišti působit na jaře příštího roku. Letiště Praha o tom dnes informovalo ČTK. Dosud provozují smluvní taxislužbu na letišti společnosti TAXI Praha a FIX.

"Taxislužba je pro nás klíčová. V novém tendru reagujeme hlavně na požadavky cestujících, kteří především chtějí znát cenu předem. Nový taxi operátor bude poskytovat své služby pod neustálou kontrolou proti předražování. Všechny jízdy, i ty, které budou mimo Prahu, musí být v souladu s nařízením o maximálních cenách," řekl člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský.

Provozovatel bude muset podle podmínek soutěže před každou jízdou stanovit konečnou cenu, kterou vypočítá jeho software. Výsledná cena jízdného pak nesmí překročit dohodnutou cenu, a to ani při změně trasy nebo čekání v zácpě.

Vítězná taxislužba bude muset zároveň garantovat požadovanou kvalitu služeb a bezpečnosti, vozový park se stářím maximálně do tří let, reprezentativní chování řidičů, kteří by měli mít alespoň základní znalost angličtiny a plynulou češtinu. Platba pak bude vždy možná i bezhotovostně. Provozovatel také bude muset udržovat dostatečný počet dostupných vozů na letišti podle aktuální poptávky a zajistit i vozy pro handicapované cestující nebo rodiny s dětmi.

Cestující si jízdu budou moci objednat prostřednictvím kiosků v příletových halách na obou terminálech, vlastním chytrým telefonem i bez nutnosti instalace aplikace, na webu taxi operátora i letiště.

Jde už o druhou zakázku, kterou letiště na nového provozovatele taxi vypsalo. Tu původní loni po zvážení připomínek ministerstva dopravy i některých uchazečů zrušilo a prodloužilo smlouvu stávajícím provozovatelům. Letiště v nové soutěži už nenastavuje, jakým způsobem má být taxislužba poskytována. Uchazeč bude mít na výběr, zda zvolí poskytování služby prostřednictvím taxametru, elektronické objednávky, nebo smluvní přepravy, anebo jejich kombinací.

Témata:  Letiště Praha taxi

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

22. dubna 2026 10:26

Ceny ropy po prodloužení příměří zůstává na hranici 100 dolarů za barel

Ceny ropy se ve středu udržely v blízkosti hranice 100 dolarů za barel. Stalo se tak poté, co americký prezident Donald Trump oznámil prodloužení příměří s Íránem na dobu neurčitou, a to jen několik hodin před jeho plánovaným vypršením. Hormuzský průliv však zůstává nadále uzavřen. Stále není jasné, zda s tímto novým uspořádáním souhlasil Írán nebo Izrael.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy