Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí se zbláznilo, bude až 14 °C. Předpověď na středu 18. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Brázda nízkého tlaku vzduchu bude postupovat ze západní přes střední Evropu k východu a bude se vyplňovat. Za ní se k nám bude rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, při mírném větru kolem 7 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severu a východě mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý, postupně mírný vzestup Rozptylové podmínky: převážně mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno, v Čechách od západu přechodně oblačno až zataženo a na severozápadě a severu ojediněle slabý déšť. Zpočátku místy, zejména na Moravě, mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Večer přibývání mlh a nízké oblačnosti. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 6 °C. Slabý jihozápadní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severovýchodě ráno a přes den vítr mírný 3 až 6 m/s. Tlaková tendence: mírný, později slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, přes den přechodně místy až dobré

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy