Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po dnešním ochlazení a dešti se do Česka vrátí tropy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po místy tropické neděli má být dnes v Česku maximálně 25 stupňů Celsia, dnešek bude pravděpodobně i nejdeštivějším dnem týdne. Od úterka se vrátí slunečné dny a postupně se oteplí. K tropické třicítce se teploty mají dostat ve čtvrtek a znovu pak i o víkendu. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na jeho webu a facebooku.

Neděle byla podle meteorologů zatím nejteplejším dnem letošního roku. Tropická třicítka byla překročena na 14 stanicích, většinou ve Středočeském a Ústeckém kraji, teplotní rekordy ale nepadaly. Nejvyšší teplotu 31,9 stupně Celsia naměřili v Doksanech na Litoměřicku. "Ve srovnání se včerejškem (nedělí) dnes bude zhruba o šest stupňů Celsia chladněji, odpolední teploty se budou pohybovat většinou kolem 21 stupňů, na jihovýchodě se ještě dočkají letních 25 stupňů," uvedl ČHMÚ.

Ráno má dnes podle meteorologů pršet na většině území České republiky, přes den se budou objevovat místní přeháňky nebo bouřky doprovázené přechodně silnějším větrem. Další dny by měly být většinou bez srážek, maximálně s ojedinělými přeháňkami.

Teploty předpovídá ČHMÚ v úterý podobné jako dnes, ve středu a v pátek se dostanou blízko pod 30 stupňů Celsia a tropické úrovně znovu dosáhnou ve čtvrtek a zejména o víkendu. To se mají vyšplhat až na 34 stupňů Celsia. Koncem víkendu a v pondělí má začít od západu přibývat oblačnost doprovázená přeháňkami a bouřkami.

Témata:  počasí léto

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy