Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plaga: Termín přijímaček na SŠ závisí na epidemiologické situaci

Robert Plaga
Robert Plaga
Foto: Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images

Se stanovením termínu přijímacích zkoušek na střední školy je nutné počkat na epidemiologickou situaci, řekl na dnešní tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga (ANO). Vyhlásí jej v dostatečném předstihu, aby se studenti i školy dokázali nachystat, uvedl. Podle některých zástupců školských asociací nejasný termín zkoušek uvádí rodiče, děti i školy do nejistoty.

Přijímací zkoušky byly podle Plagy epidemiology vyhodnoceny jako velmi riziková záležitost. "Já bych mohl vystřelit jakýkoli termín v červnu, ale bylo by to ode mě neférové. V tuto chvíli musíme počkat na jednotlivé vlny. Já v dostatečném předstihu tak, aby se školy stihly na přijímačky nachystat a studenti věděli, kdy jednotná přijímačka bude, to oznámím," řekl ministr.

Děti chystající se na jednotnou přijímací zkoušku mohou podle Plagy k přípravě využít testy Cermatu z předchozích let, které jsou jim včetně řešení k dispozici. Ministerstvo chce zároveň formou videí připravit výklad daných řešení.

Mimořádná úprava zákona pro letošní rok, která již platí, počítá s tím, že se jednotné přijímací zkoušky uskuteční 14 dní po znovuotevření škol. Schéma vlády předpokládá, že by zkoušky byly někdy v červnu. Například podle předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renaty Schejbalové jsou rodiče, děti i školy při čekání na pevný termín v nejistotě. K přijímacím zkouškám na maturitní obory se podle statistik Cermatu přihlásilo přibližně 95.000 dětí.

Témata:  Robert Plaga školství

Související

Aktuálně se děje

8. listopadu 2024 9:41

7. listopadu 2024 10:18

5. listopadu 2024 11:18

Trump versus Harrisová: Klíčové plány pro americkou ekonomiku a jejich možné dopady

Ekonomika zůstává pro Američany klíčovým tématem. Kamala Harrisová i Donald Trump ve svých kampaních proklamují společný cíl – snížit životní náklady. Způsoby, jakými chtějí tohoto cíle dosáhnout, se však výrazně liší. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy