Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obchody kvůli lidem nenosícím roušky jednaly s policií. Spolupráce bude intenzivnější

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) a Policie ČR se dohodly na intenzivnější spolupráci. Vedla je k tomu nařízení vlády související s koronavirovou epidemií i zkušenosti z jarních měsíců letošního roku.

„S policejním prezidentem Janem Švejdarem jsme se dohodli na užší spolupráci v této exponované době. Primární snahou obchodníků je zajistit a poskytnout bezproblémové nakupování pro zákazníky, samozřejmě i s nutností dodržování nezbytných hygienických požadavků. I proto SOCR ČR mimo jiné inicioval vznik tzv. pandemického plánu pro lepší zvládnutí koronavirového stavu. Pan policejní prezident přislíbil pomoc, pokud by to situace vyžadovala a provozovatelé obchodů by ji nedokázali zvládnout vlastními silami,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR

„V souvislosti s rychlým nárůstem pozitivních testů nemoci COVID-19 si dovoluji obyvatele celé České republiky požádat o zachování klidu, pokud jde o nákupy v prodejnách. Obchodníci mají dostatečně naplněné sklady, bezproblémově funguje zásobování potravinami i dalším zbožím a není jakýkoli důvod k nákupní panice,“ dodal.

Obchodní řetězce dělají vše pro to, aby zajistily dodržování hygienických pravidel jak osvětou, tak s pomocí zaměstnanců ochranky. Oproti jarním měsícům však registrují výrazný nárůst demonstrativního nenošení roušek a snah vyvolávat konflikty. V případě, že obchody nejsou schopny situaci zvládnout samy, kontaktují městskou nebo obecní policii a v případě potřeby také Policii ČR. „Děláme vše pro to, abychom problematické situace zvládali sami a bez konfliktů. Ale je také důležité vědět, že se v případě potřeby můžeme spolehnout na pomoc obecní nebo státní policie," dodal T. Prouza.

„Schůzku s panem prezidentem Prouzou jsem přivítal. Společně jsme si vysvětlili, jakou roli má Policie ČR při řešení možných konfliktních situací v nákupních centrech a v jakých případech můžeme být nápomocni. Policie ČR v této nelehké době dělá vše proto, aby veškeré konfliktní situace řešila s maximální citlivostí a ohleduplností ke každému,“ sdělil Jan Švejdar, prezident Policie ČR.

Témata:  Policie ČR obchody Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy