Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O2 varuje před podvodnými SMS, lákají osobní a platební údaje

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Operátor O2 zaznamenal v posledních několika týdnech ve své síti výrazný nárůst počtu podvodných a obtěžujících SMS. Cílem útočníků je uvést zákazníky v omyl a vylákat z nich přihlašovací údaje do mobilní samoobsluhy, nebo dokonce platební údaje. O2 to dnes uvedla v tiskové zprávě.

"V uplynulých týdnech vidíme v naší síti velmi zvýšenou činnost útočníků. Rozesílají tisíce SMS zpráv našim zákazníkům s falešným upozorněním, že jim například končí platnost SIM karty a je třeba zaplatit symbolickou částku za prodloužení. Člověk velmi snadno získá dojem, že se nachází na skutečné O2 dobíjecí bráně. Doporučuji být proto velmi obezřetný a na odkazy v podobných SMS zprávách neklikat a odesílatele si zablokovat a nahlásit operátorovi," uvedl ředitel bezpečnosti O2 Radek Šichtanc.

Operátor kvůli nárůstu útoků zavedl nové číslo 720 002 002 pro zaslání podezřelých SMS zpráv. Na toto číslo můžou zákazníci přeposílat podezřelé SMS zprávy. Takto přeposlané SMS zprávy jsou směrované přímo na útvar bezpečnosti, pro který je obsah SMS zpráv důležitou informací a důkazem o podvodné aktivitě. Na jejich základě může O2 blokovat zdroj rozesílání SMS zpráv, a především blokovat zaslané URL odkazy v rámci služby O2 Security a ochránit takto další zákazníky.

Témata:  O2 mobilní operátoři mobily

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy