Jaké počasí nás čeká v sobotu? Předpověď na 7. prosince

V čerstvém západním proudění přejde přes naše území studená fronta, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, zpočátku v Čechách a ve Slezsku místy jasno nebo polojasno. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. V druhé polovině noci od severozápadu na většině území občasný déšť, nad 900 m sněžení, na severovýchodě Čech a k ránu na západě Moravy srážky sněhové nebo mrznoucí. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, při nízké oblačnosti kolem -3 °C, během noci oteplování. Mírný, postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h). Na Moravě místy slabý jižní vítr do 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na severovýchodě Čech a k ránu na západě Moravy se bude při mrznoucích srážkách místy tvořit ledovka.

Tlaková tendence: mírný pokles, k ránu setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré, na Moravě místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno a místy přeháňky, na horách četnější a v polohách nad 900 m sněhové. Zpočátku ve východní polovině území místy sněhové nebo mrznoucí srážky. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, na východě Moravy kolem 4 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h). Na Moravě zpočátku místy slabý jižní vítr do 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ráno a dopoledne se zejména na Moravě bude při mrznoucích srážkách místy tvořit ledovka.

Tlaková tendence: slabý vzestup

Rozptylové podmínky: většinou dobré, na Moravě zpočátku místy mírně nepříznivé

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky