Hroby na pláži Copacabana. Symbolické hroby obětem covidu-19

Brazilští aktivisté nespokojení s reakcí vlády na pandemii covidu-19 vytvořili sto symbolických hrobů na pláži Copacabana v Riu de Janeiro, aby připomněli několik desítek tisíc obětí této nemoci v zemi.

Na pláži Copacabana vznikly symbolické hroby obětem covidu-19
reklama

Podle organizátorů akce se ale příznivci prezidenta Jaira Bolsonara rozhodli této připomínce zabránit a jeden z nich zakročil tak, že z hrobů odstranil kříže, informoval server BBC.

Hroby s černými kříži vytvořili na pláži členové občanské organizace Rio de Paz. "Rodiny oplakávají tisíce mrtvých, kromě toho je tady nezaměstnanost a hlad (...) prezidentovi nedochází, že tohle je jedna z největších krizí v brazilské historii," sdělil agentuře Reuters organizátor akce Antonio Carlos Costa.

Costa také uvedl, že sympatizanti prezidenta se rozhodli akci bojkotovat a že jeden muž vytahoval z písečných hrobů kříže. "Jsou opravdu naštvaní a myslím si, že napodobují chování člověka, který zastává nejvyšší pozici v zemi," uvedl Costa.

Prezidentův odmítavý přístup k opatřením proti šíření koronaviru a jeho snižování závažnosti situace způsobily hluboké rozdělení brazilské společnosti.

S více než 800.000 případy nákazy potvrzenými k dnešnímu dni je Brazílie druhá na světě, v počtu úmrtí v souvislosti s covidem-19 (40.919) je ve světovém srovnání třetí.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky