Francii podle meteorologů čekají nejintenzivnější vedra od začátku léta

Francii čekají v příštích dnech zřejmě nejintenzivnější vedra od začátku letošního léta. Uvádí to předpovědi meteorologů, podle kterých na některých místech teploty vystoupají až na 40 stupňů Celsia. Na dnešek je vyhlášen druhý nejvyšší stupeň varování před vysokými teplotami v 19 departementech, píše deník Le Monde.

Ilustrační fotografie

Teploty podle meteorologické služby Météo-France o víkendu ještě vzrostou a vedra budou panovat i na začátku příštího týdne. "Očekává se, že (vedra) budou vytrvalá a intenzivní s teplotami, které počínaje nedělí v některých případech dosáhnou na jihovýchodě i 40 stupňů," uvedla služba.

Podle ní se bude jednat ve Francii o nejintenzivnější vedra letošního léta, které ve srovnání s předchozími roky nebylo mimořádně teplé. Podle meteorologů může nadcházející vlna veder patřit k nejpozdnějším zaznamenaným v zemi. V druhé polovině srpna vlna veder Francii postihla od roku 1947 pouze šestkrát, a to ve všech případech po roce 2000, píše deník Le Monde.

Ministr zdravotnictví Aurélien Rousseau uvedl, že Francii čekají nezvykle dlouhá a silná vedra, a vyzval obyvatele, aby tomu přizpůsobili své chování. Úřady na dnešek vyhlásily druhý nejvyšší stupeň varování před vysokými teplotami v 19 departementech, které se nachází ve střední Francii, a to v pásu od západu až na východ k hranicím se Švýcarskem a Německem.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky