Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francii podle meteorologů čekají nejintenzivnější vedra od začátku léta

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Francii čekají v příštích dnech zřejmě nejintenzivnější vedra od začátku letošního léta. Uvádí to předpovědi meteorologů, podle kterých na některých místech teploty vystoupají až na 40 stupňů Celsia. Na dnešek je vyhlášen druhý nejvyšší stupeň varování před vysokými teplotami v 19 departementech, píše deník Le Monde.

Teploty podle meteorologické služby Météo-France o víkendu ještě vzrostou a vedra budou panovat i na začátku příštího týdne. "Očekává se, že (vedra) budou vytrvalá a intenzivní s teplotami, které počínaje nedělí v některých případech dosáhnou na jihovýchodě i 40 stupňů," uvedla služba.

Podle ní se bude jednat ve Francii o nejintenzivnější vedra letošního léta, které ve srovnání s předchozími roky nebylo mimořádně teplé. Podle meteorologů může nadcházející vlna veder patřit k nejpozdnějším zaznamenaným v zemi. V druhé polovině srpna vlna veder Francii postihla od roku 1947 pouze šestkrát, a to ve všech případech po roce 2000, píše deník Le Monde.

Ministr zdravotnictví Aurélien Rousseau uvedl, že Francii čekají nezvykle dlouhá a silná vedra, a vyzval obyvatele, aby tomu přizpůsobili své chování. Úřady na dnešek vyhlásily druhý nejvyšší stupeň varování před vysokými teplotami v 19 departementech, které se nachází ve střední Francii, a to v pásu od západu až na východ k hranicím se Švýcarskem a Německem.

Témata:  Francie léto počasí

Aktuálně se děje

9. července 2024 11:05

8. července 2024 10:28

České stavebnictví se propadá. Ničí ho přílišná byrokracie

„Stavět v České republice je drahé, zdlouhavé a administrativně náročné. To může odrazovat velké zahraniční investory i české domácnosti, aby se pouštěli do nových projektů. Navíc stavebnictví nadále zatěžují stále relativně vysoké úrokové sazby a nedostatek pracovních sil,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy