Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Akcie Tesly po zprávách o dohodě s Čínou rostly

Tesla, ilustrační fotografie
Tesla, ilustrační fotografie
Foto: unsplash.com

Cena akcií Tesly prudce stouply poté, co společnost oznámila, že díky spojení s vyhledávacím velikánem Baidu překonala klíčové regulační překážky v Číně.

Informace podle BBC přišly po neočekávané návštěvě generálního ředitele Elona Muska u druhého muže v zemi, premiéra Li Qianga.

Partnerství s Baidu posouvá Elona Muska k zavedení technologie autonomních vozidel Tesly v Číně.

Analytik z Wedbush, Daniel Ives, označil tuto událost za "průlomovou". Tesla byla požádána o komentář.

Ives uvedl, že Tesla čelí "masivní konkurenci domácích výrobců elektromobilů v Číně a mírnější poptávce", ale osud společnosti závisí na získání schválení pro plně autonomní řízení.

Současná dohoda umožňuje Tesle prodat část své autonomní technologie v Číně, jako je například asistované parkování, ale pro plné autonomní řízení bude nutné další schválení.

Po otevření trhů v USA akcie Tesly skočily o téměř 12 %, čímž částečně získaly zpět hodnotu, kterou ztratily od začátku roku, kdy jejich cena klesla o více než čtvrtinu.

Analýza poukazuje na to, že Tesla potřebuje schválení v Číně kvůli oslabení svého výkonu v jiných oblastech.

Její zisky za první tři měsíce tohoto roku klesly o více než polovinu, což se odráží v posledních výsledcích společnosti.

Témata:  Tesla Čína Baidu

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy