Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 29. listopadu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu. Východ našeho území začne večer ovlivňovat od jihu frontální vlna, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Převážně zataženo, zpočátku místy, postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, nad 400 m srážky sněhové. Na Moravě a ve Slezsku většinou srážky sněhové nebo smíšené, ojediněle i mrznoucí. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba náledí. Mírný, většinou jižní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech slabý proměnlivý do 3 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles nebo setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, k ránu v Čechách místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, místy déšť nebo déšť se sněhem, nad 400 m srážky sněhové, na Moravě a ve Slezsku většinou sněhové. Večer srážky na většině území, na východě později i trvalé. Na severozápadě srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Slabý, většinou jižní, postupně proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré, ráno v Čechách místy mírněnepříznivé

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy