Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Angelina Jolie: Měli bychom přijmout statisíce muslimských uprchlíků do USA

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Americké hodnoty vyžadují přijímání většího množství muslimských uprchlíků, tvrdí herečka Angelina Jolie. Hollywoodská celebrita a zvláštní vyslankyně Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky vyzvala ministra zahraničí Johna Kerryho, aby přesídlil stovky tisíc muslimských uprchlíků do Spojených států.

Podle Jolie, která se svou řečí předstoupila před převážně muslimským publikem ve Virginii, by byl příchod muslimských uprchlíků do USA v souladu s americkými hodnotami.

„Je to naše povinnost jako Američanů vytvořit národ, který vítá všechny, kteří utíkají z utrpení," řekla Jolie. „Na útěku ze svých domovů nejsou z vlastní vůle, ale proto, že je to nezbytné pro jejich přežití. Skvělá Amerika je soucitná Amerika," tvrdila.

Mluvila také o tom, že lidé budou nejsilnější, pokud budou čerpat z rozmanitosti, která bude založena na společných hodnotách a širší identitě. „Nejsme silní navzdory naší rozmanitosti, jsme silní kvůli ní."

I když herečka výslovně nezmínila islám, odsoudila Jolie pokusy o „stigmatizaci krásného náboženství." Její slova citoval server Daily Wire.

„Není nic odvážného na tom pomlouvat někoho na základě jeho náboženství, národnosti, sexuální orientace nebo pohlaví," říká Jolie, která tak nepřímo kritizovala návrhy Donalda Trumpa, který chtěl dočasně zablokovat vstup do USA pro muslimské přistěhovalce, uprchlíky i turisty. „Když očerňujeme víru, tradice a kultury jakékoliv skupiny lidí, oslabujeme naši sílu jako demokratické společnosti," varovala Jolie.

Témata:  Angelina Jolie Muslimové uprchlíci

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy