Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británii hrozí sexuální útoky? Naučme uprchlíky chovat se k ženám, burcuje poslankyně

Přijímání uprchlíků do Evropy
Přijímání uprchlíků do Evropy
Foto: Tomáš Zdechovský

Thangam Debbonairová, předsedkyně parlamentní skupiny o uprchlících a poslankyně Labouristické strany, vyzvala Velkou Británii, aby uprchlické muže učila základům chování k ženám. Zemi jinak podle ní hrozí sexuální útoky. Informoval o tom britský deník The Telegraph.

Debbonairová požaduje zavedení „strategie integrace uprchlíků", která by zajistila, že muži „budou chápat, co se od nich očekává". Dle jejího názoru je tento krok nutný k zamezení sexuálního obtěžování a útokům vůči ženám.

Podle poslankyně by tento postup pomohl uprchlíkům, kteří mají nárok v Británii zůstat, aby se stali součástí komunity, ve které žijí. Její strategie na integraci by jim měla pomoci připravit se na zapojení se do pracovního procesu, ale také předejít případným problémům mezi pohlavími.

Debbonairová se také domnívá, že by díky tomuto přístupu oslabily obavy, že zemi hrozí sexuální útoky, jakých byl na Nový rok svědkem německý Kolín nad Rýnem.

„Nechci, aby Britové na případ sexuálního napadení nebo obtěžování reagovali odmítáním uprchlíků, což, zdá se, hrozilo, že se stane reakcí veřejnosti v Německu," vysvětlila politička.

„Musíme se zamyslet, jak zajistit, aby tito muži pochopili, co se od nich čeká, bez toho, abychom předstírali, že my sami jsme dokonalí," uvedla dále Dobbonairová a dodala: „Nemělo by nás překvapovat, když ti, kteří k nám přichází z kultur, kde je rovnost pohlaví obrovským bojem, k nám dorazí bez porozumění sociálních norem a očekávání.

Témata:  uprchlíci

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy