Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ikea stahuje z prodeje čokolády Choklad Mörk

IKEA, ilustračné fotografie
IKEA, ilustračné fotografie
Foto: Pixabay

Ikea informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu Choklad Mörk 60 % a Choklad Mörk 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro Ikea nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy.

Ikea stahuje z prodeje výrobky Choklad Mörk 60 %, 100 g, hořkáčokoláda, a Choklad Mörk 70 %, 100 g, hořká čokoláda, kvůlinedostatečně označené přítomnosti mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro Ikea nejvyšší prioritou, a proto se stažení zprodeje týká všech čokolád Choklad Mörk 60 % a Choklad Mörk 70 % sevšemi daty minimální trvanlivosti. Data najdete na zadní straně obalu(rok/měsíc/den). U osob trpících alergií na mléko nebo na lískové ořechy by pokonzumaci této čokolády mohla nastat alergická reakce. Zákazníci s alergií na mléko nebo lískové ořechy, či lidé, kterýchse problém jakkoli jinak týká, mohou dané výrobky vrátit v nejbližšímobchodním domě Ikea a dostanou nazpět peníze v plné výši. Omlouváme se za jakékoli potíže, které vám mohla tato situace způsobit. Pokud potřebujete více informací, volejte na telefonní číslo: 234567890.

Témata:  IKEA

Související

Aktuálně se děje

28. srpna 2025 11:51

Chat Control EU: nový zákon může ohrozit soukromí občanů i americké firmy

Dánsko, momentálně předsedající Radě Evropské unie, chce do konce roku na úrovni EU prosadit takzvaný Chat Control čili „šmírovací zákon“. Má zamezit sdílení dětské pornografie, ve skutečnosti by ale hlavně mohl závažně a přelomově připravit občany EU o soukromí. Zavedl by totiž automatické skenování chatů a e-mailů. Vlastně by tak prolamoval listovní tajemství, jedno za základních práv a svobod přiznaných České republice Listinou základních práv a svobod. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy