Žaloba na Nagyovou je hotová. Co bude následovat?

Žaloba na bývalou spolupracovnici a manželku expremiéra Petra Nečase Janu Nagyovou a trojici vysokých důstojníků vojenské rozvědky Jana Pohůnka, Milana Kovandu a Ondreje Páleníka, je hotová. Serveru Aktuálně.cz to oznámil olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Diskuse: 0

reklama

"Žaloba už je vyhotovena, čekáme jen na vyjmutí předmětné trestní věci ze společného řízení," řekl Ištvan serveru. Celý případ tak bude předán soudu nejpozději během několika dnů.

V následném líčení se bude projednávat případ zneužití vojenské rozvědky. Podle olomouckých žalobců nechali příslušníci Vojenského zpravodajství Páleník, Kovanda a Pohůnek na přání Jany Nagyové sledovat bývalou manželku premiéra Petra Nečase a dvojici pracovníků Úřadu vlády.

Podle informací serveru však dodnes není jisté, kam státní zástupci žalobu podají. Žalobce Pavel Komár před časem sdělil, že případ bude řešit místně příslušný soud a možností je tedy hned několik. O kauzu se může zajímat obvodní soud v prvním, čtvrtém nebo šestém pražském obvodě.

V této větvi složitého případu se bude projednávat zneužití Vojenského zpravodajství, jehož základním úkolem je podle zákona č. 153/1994 Sb., o zpravodajských službách České republiky, ve znění pozdějších předpisů, získávat, shromažďovat a vyhodnocovat informace, které jsou klíčové pro zajištění obrany České republiky. Úkoly Vojenskému zpravodajství ukládá vláda České republiky a s jejím vědomím prezident České republiky.

Témata: soudy | Nagyová, Jana

Diskuze: Žaloba na Nagyovou je hotová. Co bude následovat?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky