Děsivá čísla Nečasovy vlády. I bez Nagyové šlo o propadák i v rámci EU

O kauze Jany Nagyové se mluvilo jako o definitivní kapce, po které přetekl pohár trpělivosti české veřejnosti s vládou Petra Nečase. Jenže to není úplně pravda. Vláda sice padla až po této aféře, důvěru obyvatel ale neměla ani předtím.

Diskuse: 0

660
reklama

Eurobarometr provedl těsně před vypuknutím aféry se zneužíváním tajných služeb průzkum veřejného mínění ve všech zemích Evropské unie. Ptala se i na to, jak lidé důvěřují svému parlamentu a své vládě. Výsledky jsou opravdu tristní.

Parlamentu u nás důvěřuje jen 11 procent lidí. To je čtvrtý nehorší výsledek z celé EU. Hůře na tom jsou jen zákonodárci v Řecku (10%), Španělsku (7%) a Slovinsku (6%). Naopak ve Švédsku, kde je důvěra nejvyšší, věří parlamentu 70 procent obyvatel. Průměr EU je pak na 26 procentech.

Tento špatný výsledek je jen o málo horší, než důvěra ve vládu. V květnu, kdy ještě vládla pravicová koalice v čele s Nečasem, věřilo vládě jen 13 procent obyvatel. To nám přisoudilo šesté nejhorší číslo v EU. Za námi je opět stejná trojice jako v případě důvěry v parlament: Španělsko (8%), Řecko (9%) a Slovinsko (10%). Tyto země pak doplňuje Portugalsko (10%) a Itálie (11%). Naopak největší důvěře se těší lucemburská vláda. Té věří 62 procent obyvatel. Průměr EU je pak na hodnotě 25 procent.

Loading...
Témata: Nečas, Petr

Diskuze: Děsivá čísla Nečasovy vlády. I bez Nagyové šlo o propadák i v rámci EU

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky