Operátoři šokují zákazníky. Zavádějí od července zpět volání po celých minutách

V dnešní době se může zdát něco takového neuvěřitelné, ale vypadá to, že se někteří mobilní operátoři opravdu rozhodli vrátit do historie a oprášit účtování telefonních hovorů po celých minutách.

Ilustrační fotografie

Pokud jste již zapomněli, co přesně to znamená, jedná se o systém, kdy zaplatíte při odchozím volání za každou započatou minutu, což výrazně prodraží účty za telefon. Zatímco virtuální operátoři jako SAZKAmobil se snaží nabídnout klientům stále výhodnější ceny volání, síťový operátoři spoléhají na trpělivost svých zákazníků se zdražováním služeb.

V praxi to znamená, že pokud s někým mluvíte třeba 69 vteřin, tak zaplatíte stejnou částku, jako byste volali celé dvě minuty. Z pohledu velkých mobilních operátorů se podle jejich vyjádření jedná o způsob, jak zlepšit a zjednodušit přehled o cenách za volání. Účtování hovorů po první provolané minutě po vteřinách je prý příliš nepřehledné. „U SAZKAmobilu účtujeme 60+1 a nehodláme to měnit. Díky změně účtování u všech síťových operátorů na 60+60, je naše nabídka předplacené karty ještě výhodnější než byla předtím,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu a Finančních služeb SAZKY. Průměrný hovor u SAZKAmobilu trvá 102 vteřin. Kolik za takový průměrný hovor zaplatí zákazník u největších operátorů, názorně ukazuje srovnávací tabulka základních cen za volání.

Režim účtování

Cena  za 1 min.

Cena za průměrný hovor (102 s)

O2 (60+60)

4,90 Kč

9,80 Kč

T-Mobile (60+60)

3,90 Kč

7,80 Kč

Vodafone (60+60)

3,50 Kč

7,00 Kč

SAZKAmobil (60+1)

2,50 Kč

4,25 Kč

SAZKAmobil (60+1)

1,00 Kč

1,70 Kč

(platí při využití Odměny za dobití)

Rozdíly u předplacených karet se prohlubují

Zatímco klasické paušály nabízejí neomezené volání, zákazníci, kteří chtějí mít své výdaje pod kontrolou nebo nechtějí platit za něco co stejně nevyužijí, a preferují raději předplacenou kartu, musí být stále více ve střehu. Rozdíly cen jednotlivých operátorů se začínají nápadně prohlubovat, účtování sazeb volání po celých minutách ještě více zasáhne do toho, kolik provoláte. „V SAZKAmobilu sázíme na férovost vůči zákazníkům. To se nám vrací ve stále rostoucím počtu zákazníků a jejich dlouhodobě vysoké spokojenosti. Pokud hledáte opravdu výhodnou předplacenku, nečekejte na nového operátora a přejděte k SAZKAmobilu.“ uzavírá Jan Schmiedhammer.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky