Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bývalá žena šéfa Amazonu je neuvěřitelně bohatá. Polovinu svého jmění daruje charitě

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Grafton

Bývalá žena šéfa a zakladatele firmy Amazon daruje charitě polovinu svého jmění, jehož hodnota se odhaduje na téměř 37 miliard dolarů (téměř 856 miliard Kč). Píše o tom agentura Reuters a zpravodajský server BBC. MacKenzie Bezosová, která se s Jeffem Bezosem rozvedla letos, tak jde ve šlépějích amerických miliardářů jako jsou Warren Buffett a Bill and Melinda Gatesovi. Ti v rámci kampaně Giving Pledge vyzývají velké boháče, aby se ještě během života vzdali více než poloviny svého majetku.

"Kromě všech možných výhod, které mi život poskytl, mám k dispozici neúměrné množství peněz," uvedla devětačtyřicetiletá Bezosová ve svém sdělení, které má sobotní datum. "Můj přístup k dobročinnosti bude i nadále promyšlený. Bude to vyžadovat čas, úsilí a péči," napsala.

Nadaná spisovatelka a autorka dvou knih se stala třetí nejbohatší ženou na světě v dubnu, kdy spolu s Jeffem Bezosem oznámili, že se dohodli na podmínkách rozvodu. Její bývalý životní partner, jehož majetek časopis Forbes letos odhadl na 131 miliard dolarů, se ke Giving Pledge nepřipojil.

K iniciativě uvedené v život Buffettovou investiční společností Berkshire Hathaway a spoluzakladatelem Microsoftu Gatesem v roce 2010 se podle agentury Reuters dosud přidalo 204 bohatých lidí z 23 zemí. Pocházejí z nejrůznějších oborů lidské činnosti počínaje finančnictvím přes technologie a zdravotnictví až po realitní sektor. Na webu Giving Pledge stojí, že její signatáři dávají podpisem pouze morální závazek a že nejde o právní akt.

Témata:  Amazon Jeff Bezos MacKenzie Bezosová USA

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy