Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Amazon potřebuje 125 tisíc lidí, zvýší nástupní mzdu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Grafton

Největší internetový prodejce Amazon potřebuje dalších 125.000 zaměstnanců do logistiky a dopravy. Aby je nalákal, zvedne nástupní mzdu na 18 dolarů (386 Kč) z dosavadních 17 dolarů na hodinu. Agentuře Reuters to sdělil viceprezident donáškové služby Amazonu Dave Bozeman. Firma, který je po Walmartu druhým největším zaměstnavatelem ve Spojených státech, se podobně jako jiné společnosti potýká s nedostatkem zaměstnanců na trhu práce.

V některých oblastech nabízí Amazon i nástupní bonus 3000 dolarů (64.400 Kč). Lidé si tak po nástupu přijdou na trojnásobek částky, jakou společnost nabízela před čtyřmi měsíci.

V roce 2018 Amazon stanovil minimální hodinovou mzdu na 15 dolarů. Teď začal zaměstnancům nabízet i bonusy, jako je financování školného.

Amazon podle Bozemana teď nabírá zaměstnance, aby udržel v provozu 100 nových logistických center, které tento měsíc otevírá. Přibudou ke 250, které už firma letos zprovoznila. Amazonu prospěla pandemie, protože lidi přiměla nakupovat ještě více na internetu než v kamenných obchodech.

Amazon teď po celém světě zaměstnává přes 1,3 milionu lidí. V loňském roce firma přijala půl milionu lidí, upozornila agentura AP.

Amazon působí i v České republice - v Dobrovízi otevřel v roce 2015 distribuční centrum. Mzdy firma zvedá i českým zaměstnancům. V červenci oznámila, že jim bude na vstupních pozicích platit 182 Kč na hodinu, takže budou vydělávat nejméně 32.411 korun hrubého měsíčně.

Témata:  Amazon práce USA

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 15:27

Kvalita v každé kapce: Rozhovor s úspěšným výrobcem ovocných sirupů a minerálních vod

Přečtěte si o tom, jak jedna firma vybudovala své jméno díky kvalitě a inovativním obalům. Jak se jí podařilo rozšířit nabídku a udržet vysoký standard? Jaké výzvy přináší nákup surovin v zahraničí, a jakou roli hraje euro? Rozhovor s majitelem a jednatelem společnosti Kitl Janem Vokurkou.

Zdroj: Petr Hanisch

Další zprávy