Předpověď počasí na noc a neděli 12. května

Zvlněná studená fronta bude zvolna postupovat přes naše území k východu a za ní k nám začne od severu proudit studený vzduch, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Převážně zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku na východě ojediněle i bouřky. K ránu v Krušných horách nad 1000 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 11 až 7 °C, v severozápadní polovině Čech 7 až 3 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní až severní a k ránu v Čechách zesílí. Na východě vítr většinou slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: mírný vzestup


Počasí přes den (07-24):
Zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na východě Moravy ojediněle i bouřky. V Čechách v polohách nad 1000 m i srážky smíšené nebo sněhové, během dne od severozápadu ustávání srážek a na severozápadě protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, na jihovýchodě a východě až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C, v Beskydech až 9 °C. Čerstvý severní vítr 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h) bude večer v Čechách slábnout. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: mírný vzestup

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky