Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasahuje na několika místech Česka. Podle ČT kvůli podezření z daňových úniků

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Policie a celníci dnes zasahovali na několika místech v Česku, podle České televize (ČT) kvůli podezření z daňových úniků kolem Škody Plzeň. Zásahy ČTK potvrdila mluvčí celníků Martina Kaňková, nespecifikovala však, čeho se týkají. ČT také uvedla, že policisté s celníky obsadili i kanceláře v Praze na Těšnově, zadrženo údajně bylo několik lidí. Mluvčí nástupnické strojírenské skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá ČTK řekla, že ve skupině žádný zásah policie neprobíhá.

"Celníci a policisté zasahují na několika místech v ČR, další informace k případu poskytnout nemohu," uvedla Kaňková. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, které o tom informovalo na svých stránkách. Státní zástupkyně Petra Ullrichová uvedla, že bližší informace k trestní věci ani jejímu aktuálnímu vývoji nelze nyní poskytnout.

Koncem loňského října zasahovali policisté s celníky v Plzeňském kraji, i tehdy šlo o daňové úniky související se Škodou Plzeň. Černá tehdy uvedla, že se tehdejší řízení týkalo některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014.

Témata:  policie Česko daňové úniky škoda plzeň

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:43

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy