Česko zasáhne silný mráz. Předpověď počasí na noc a úterý 22. ledna

Noci na úterý a na středu budou na Českomoravské vrchovině a na severovýchodě a východě České republiky velmi mrazivé. V místech se sněhovou pokrývkou tam teploty spadnou k minus 12 až minus 16 stupňům Celsia. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie
reklama

Jeho upozornění na silný mráz je určeno pro velkou část Vysočiny a Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Lidé by se tam měli podle doporučení meteorologů před mrazem chránit přiměřeně teplým oblečením, tělesným pohybem a teplými nápoji. Malé děti a staří a nemocní by ale měli pobyt venku raději omezit.

Počasí u nás bude ještě ovlivňovat okraj tlakové výše, která bude
postupovat přes Ukrajinu dále k východu.

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, od severozápadu přechodně až oblačno. Zpočátku ojediněle, postupně místy zataženo nízkou oblačností s možností slabého sněžení. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty -6 až -10 °C, při déletrvajícím vyjasnění a sněhové pokrývce kolem -14 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 3 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé až nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku zpočátku až oblačno. Místy, postupně jen ojediněle zataženo nízkou oblačností s možností slabého sněžení. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty -4 až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C. Slabý, odpoledne mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Témata: mráz | Česko | počasí | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky