Předpověď počasí na noc a neděli 13. ledna

V čerstvém severozápadním proudění přejde v noci na neděli přes naše území okludující frontální systém a další frontální systém během nedělního odpoledne a večera, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo, déšť, od severozápadu proměnlivá, převážně velká oblačnost a přeháňky. V Čechách v polohách nad 600 m, na Moravě a ve Slezsku nad 400 m srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách na horách vydatnější sněžení. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (kolem 70 km/h). Na východě vítr mírný.

Tlaková tendence: mírný, k ránu slabý pokles.

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Zpočátku proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, během dne od severozápadu zataženo a déšť, později přechod k přeháňkám. V polohách nad 600 m, v Čechách odpoledne a večer přechodně nad 900 m
srážky smíšené nebo sněhové. Zejména v Čechách na horách vydatnější sněžení. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C až večer, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s, místy, zejména večer a v Čechách s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h), na horách kolem 20 m/s (70 km/h). Večer bude vítr zesilovat.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles, večer od severozápadu slabý vzestup.

Rozptylové podmínky: dobré

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky