Trump vyvolal pozdvižení. Sebral dítěti iluze o Santa Clausovi

Americký prezident Donald Trump vyvolal opět pozdvižení na sociálních sítích. Tentokrát si vysloužil kritiku za to, že zřejmě sebral malé dívce iluze ohledně Santa Clause. Učinil tak v tradičních telefonátech, jimiž děti každý rok před Vánocemi zjišťují, kdy už k nim dědeček v červené kombinéze s dárky dorazí.

Donald Trump
reklama

Děti volají do velení protivzdušné obrany (NORAD), které tuto recesistickou službu už mnoho let o Vánocích poskytuje. Několik telefonátů ale bylo v pondělí přepojeno do Bílého domu, kde na ně odpovídal Trump a jeho manželka Melania. Ta na twitteru napsala, že pomoci dětem vystopovat Santu je jednou z jejích "nejoblíbenějších tradic".

"Stále věříš na Santu? Protože v sedmi letech už to není obvyklé, ne?" zeptal se Trump v pondělí večer sedmileté dívky. Jeho odpověď média nezveřejnila, podle CNN ale Trumpa rozesmála.

Na sociálních sítích se rázem vzedmula vlna komentářů. "Vlastně neexistuje ani nebe, když umřete, shnijete v zemi a sežerou vás červi. Tak veselé Vánoce," napsal například v reakci americký scenárista Dan Amira.

"Trump dělá hodně věcí špatně, ale naznačit sedmiletému dítěti, že Santa neexistuje, je asi jedna z mála správných věcí, kterou v úřadu udělal," komentoval událost další uživatel twitteru. "Někdo to udělat musí," dodal.

Informace o pohybu Santa Clause se sobím spřežením, v němž vozí dětem dárky, poskytují už několik desítek let dobrovolníci Velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD). Nápad se zrodil v roce 1955, kdy plukovník Harry Shoup před vánočními svátky zvedl vyzvánějící telefon v očekávání, že uslyší rozkaz nadřízeného generála. Ke svému překvapení ale slyšel dětský hlas a přání promluvit se Santa Clausem. Nápad zaujal velení NORAD, které přes média pak zřídilo speciální vánoční telefonickou linku.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky