zubaři

Zubaři, ilustrační fotografie

Česku chybí zubaři. Starostové si stěžují na špatnou dostupnost stomatologické péče

Aktuality

Někteří starostové si stěžují na špatnou dostupnost stomatologické péče v jejich regionech. Ministerstvo zdravotnictví a zdravotní pojišťovny si slibují zlepšení od změny úhrad, která nastane od příštího roku. Zubaři budou nově dostávat od pojišťoven pravidelnou měsíční platbu za každého registrovaného pojištěnce. Zvyšují se také platby pojišťoven za některé základní výkony, jako jsou plomby a trhání zubů. Uvedli to účastníci dnešního kulatého stolu, který pořádal Svaz měst a obcí ČR.

Zubaři, ilustrační fotografie

Dospělí si budou hradit rovnátka i s prací, ostatní zaplatí méně

Aktuality

Zdraví dospělí si nově budou hradit fixní rovnátka celá sami, dosud jim zdravotní pojišťovna hradila práci zubaře. Více peněz pojišťovny zaplatí za nejzákladnější zubní protézy a další stomatologické výrobky, navíc bude možné si doplatit na lepší výrobek jen rozdíl cen. Počítá s tím novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou projednává Sněmovna.

Zubaři, ilustrační fotografie

Změna u zubaře: Z pojištění bude hrazen pouze amalgám v kapslích

Aktuality

Z veřejného zdravotního pojištění bude hrazen amalgám pro zubní výplně jen z předem připravených kapslí. Zakotví to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Předloha vychází z unijního nařízení o rtuti, které využívání takzvaného nedózovaného amalgámu zakazuje.

Zubaři, ilustrační fotografie

Jak dopadne nový zákaz EU? Amalgámové plomby nic nenahradí

Aktuality

Evropská unie nařídila, aby se v unijních zemích přestaly používat amalgámové plomby, které pojišťovny v plné výši proplácí. Zubní lékaři ale adekvátní náhrady k dispozici nemají a pokud ano, jsou natolik drahé, že je pojišťovny nezaplatí. Stomatologové proto navrhují, aby si náklady za léčbu zubních kazů každý hradil sám.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy