Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zubaři zdražují, někteří až o 40 procent, ukázal průzkum

Zubaři, ilustrační fotografie
Zubaři, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Spousta lidí nechodí k zubaři ráda, někteří mají ze zubařského křesla bez nadsázky hrůzu. A přispívá k tomu i fakt, že návštěva zubařské ordinace může vyjít pořádně draho. A dentisté navíc tlačí ceny dál vzhůru.

O tom, že zubaři zdražují, informuje pondělní MF DNES. Deník to zjistil na základě ankety mezi přibližně stovkou dentistů ze všech koutů republiky.

Ukázalo se, že i když někteří ze zubařů zdražili nehrazené zákroky za poslední dobu jen o pět procent, mnohem častěji ceny poskočily nahoru o dvacet, někde ale i o 40 procent.

Zubaři však ceny hájí slovy, že oproti cizině je u nás zubní péče stále laciná. A ceny jdou nahoru prý proto, že v oboru je hodně novinek a náklady na moderní vybavení ordinací nejsou právě nízké.

Řada zubařů si tak počítá takzvanou minutovou kalkulaci, aby ocenila čas strávený s pacienty a použité přístroje. I tady jsou ovšem velké rozdíly - "minutovné" totiž kolísá od 25 až po 90 korun.

Za to, že skoro pokaždé v zubařské ordinaci musíme sáhnout do peněženky, mohou prý ovšem i zdravotní pojišťovny, které už řadu let neaktualizovaly seznam hrazených výkonů a zákroků.

Témata:  zubaři

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 12:53

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 13. června

Počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.