Pražský hrad

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Hrad by měl mít v rozpočtu asi o deset milionů korun méně, šetřit má i Parlament

Ekonomika

Kancelář prezidenta republiky by měla mít v příštím roce proti letošku ve svém rozpočtu asi o deset milionů korun méně. Také rozpočet Sněmovny by se měl snížit řádově o desítky milionů a úspory v rozpočtu by měl zaznamenat i Senát. Počítají s tím návrhy rozpočtů těchto kapitol, které bude dnes projednávat sněmovní rozpočtový výbor.

Pražský hrad

Hrad musí zveřejnit platy vedoucích úředníků, rozhodl soud

Finance

Městský soud v Praze vyhověl žalobě Kristýny Bašné, která žádá po Kanceláři prezidenta republiky (KPR) zveřejnění informací o platech jejích vedoucích představitelů. Kancelář má údaje za roky 2016 a 2017 poskytnout do 30 dní od právní moci rozsudku.

Pražský hrad

Nový kandidát proti Zemanovi: Chci přijmout milion uprchlíků

Aktuality

Do boje o Pražský hrad se přihlásil pedagog a filozof Milan Kohout (55). Podle něj všichni současní politici nadbíhají xenofobním a rasistickým náladám. Svou kandidaturu chce postavit na multikulturalismu a přijímání uprchlíků, kterých by rád do země pozval nejméně milion.

Pražský hrad

Boj o Hrad začíná. Hledají se kandidáti na budoucího prezidenta

Aktuality

Ačkoliv se to nezdá, druhá přímá volba prezidenta se rychle blíží a již nyní se roztáčí kolotoč příprav, které mohou rozhodnout o budoucí hlavě našeho státu. Iniciativa Peloton přišla s Kroměřížskou výzvou, která si klade za cíl vyhledat a podporovat vhodné demokratické kandidáty v příštích prezidentských volbách v roce 2018.

Pražský hrad

Aktuality

Prezident se opevňuje na Hradě. Takhle se to dotkne návštěvníků

Pražský hrad zpřísňuje bezpečnostní opatření. Reaguje tak na přetrvávající hrozbu teroristických útoků a také na akci recesistů ze skupiny Ztohoven, kteří dokázali vyměnit prezidentskou standartu za rudé trenýrky. Změny se ale dotknou turistů a návštěvníků Pražského hradu.

Pražský hrad

Skandál na Hradě: Další Zemanův člověk přišel o prověrku

Aktuality

Z Pražského hradu a Prezidentské kanceláře se stává téměř bezpečnostní riziko. Po Vratislavu Mynářovi ztratil přístup k utajovaným depeším i velitel Vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc. Přišel o bezpečnostní prověrku, informují dnešní Lidové noviny.

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 10:31

Předpověď počasí na noc a pátek 24. května

Přes naše území bude postupovat k severozápadu mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy