politika

Lukáš Ulrych, místopředseda Sociální demokracie

Sociální demokracie: Návrat do parlamentu?

Ekonomika Rozhovor

Rozhovor s místopředsedou Sociální demokracie Lukášem Ulrychem přibližuje strategii SocDem, jak se vrátit zpátky na výsluní a opět se stát významným politickým hráčem. Klíčová témata zahrnují daňovou reformu a dostupnou zdravotní péči. Strana chce také řešit bytovou krizi a důchodový systém. 

Andrej Babiš

Ve volbách by nyní získalo nejvíc hlasů ANO, druhá by byla ODS

Ekonomika

Ve volbách do Sněmovny by nyní na prvním místě skončilo hnutí ANO s 34,5 procenta hlasů. S velkým odstupem by následovala ODS, kterou by volilo 15,5 procenta lidí. Vyplývá to z volebního modelu, který dnes ČTK poskytla agentura Median. SPD by získala deset procent, Piráti 8,5 procenta a STAN osm procent. Kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do dolní komory by byly TOP 09, ČSSD a KDU-ČSL. Proti únoru se podpora stran zvýšila nebo stagnovala s výjimkou Pirátů, kteří si pohoršili, a sestoupili tak z předchozího třetího místa na čtvrté, zatímco SPD si polepšilo ze čtvrtého na třetí místo.

Ilustrační fotografie

Na Twitteru ode dneška platí zákaz politické reklamy

Aktuality

Na sociální síti twitter ode dneška platí zákaz politické reklamy. Placená sdělení týkající se zásadních společenských témat na této platformě nekončí úplně, nově ale nesmí odkazovat na konkrétní kandidáty či zákony a nesmí je nakupovat politici ani politické strany. Opatření vyvolává smíšené reakce, podle amerických médií nová pravidla nejsou zcela jasná a znepokojila mnohé aktivisty a neziskové organizace.

Rusko, Moskva

Aktuality

Obliba vlády v Rusku klesá, většina lidí je pro demisi

Souběžně s poklesem popularity prezidenta Vladimira Putina se v Rusku výrazně propadla i obliba vlády premiéra Dmitrije Medveděva. Potvrdil to průzkum nezávislé ruské sociologické služby Levada, o němž dnes informovala agentura Interfax. Loni v prosinci se pro rezignaci vlády vyslovilo 53 procent dotázaných. Poprvé od roku 2012 tak žádá demisi kabinetu nadpoloviční většina Rusů.

Andrej Babiš

Babiš míří do Asie podpořit politické a obchodní vztahy

Ekonomika

Týdenní cesta do Singapuru, Thajska a Indie, na kterou vyráží premiér Andrej Babiš (ANO) tuto neděli, pomůže podle předsedy vlády k diverzifikování českého vývozu. S Babišem do Asie zamíří ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) a v delegaci vedené Svazem průmyslu a dopravy ČR také zástupci 42 českých firem. Ve všech zemích má Babiš v plánu setkání s tamními předsedy vlád, v Singapuru a Indii bude jednat také s prezidenty.

Andrej Babiš

Babiš: Opozice mě dnes chtěla urážet, poslanci Pirátů museli být na drogách

Aktuality

Dnešní hlasování o nedůvěře se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) konalo kvůli tomu, aby opozice měla možnost urážet a ponižovat předsedu vlády. V diskusi před hlasováním, které kabinet ustál, v tom podle něj vynikali hlavně Piráti a lidovci. Premiér po hlasování novinářům řekl, že nevidí důvod ke změně poměrů ve vládě. Postoj koaliční ČSSD, která opustila sál a vládu aktivně nepodpořila, chápe jako výsledek jejího vnitrostranického kompromisu.

Volby, ilustrační fotografie

Aktuality

Volby by vyhrálo ANO, polepšili si Piráti

Volby do Sněmovny by v listopadu opět vyhrálo hnutí ANO s 29,5 procenta hlasů. Podpora vládního hnutí předsedy Andreje Babiše proti říjnu klesla o půl procentního bodu. Vyplývá to z výsledků volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Většina (96 procent) respondentů na dotazy odpovídala před 12. listopadem, kdy byla zveřejněna reportáž, která rozpoutala kauzu kolem premiérova syna.

Andrej Babiš

Babiš: Nikdy neodstoupím, ať si to všichni zapamatují

Aktuality

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že nikdy neodstoupí. V emotivním projevu před odletem do Bruselu takto reagoval na dotazy novinářů ke kauze, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s jeho synem, jenž údajně trpí schizofrenií. Premiér také řekl, že je rád, že ho prezident Miloš Zeman a senátor Jiří Čunek (KDU- ČSL) podpořili, a zkritizoval práci veřejnoprávní televize a rozhlasu.

Volby, ilustrační fotografie

Aktuality

ANO by opět vyhrálo volby, TOP 09 propadá

Hnutí ANO, které nadále s velkou převahou vede před svými politickými konkurenty se aktuálně těší přízni 28,9% voličů, což je o dvě desetiny procentního bodu více, než v dubnu. Voličský lektorát hnutí ANO tak dává jasně najevo, že stávající vládnutí v demisi prozatím nepředstavuje zásadní problém.

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie

Naděje na vládu v Itálii padly, euro se odrazilo ze dna

Ekonomika

Přes víkend se v Itálii odehrálo další neúspěšné jednání, které vtáhlo zemi do nového politického chaosu. Důvodem bylo, že prezident Sergio Mattarella nejmenoval za ministra financí euroskeptického kandidáta Paola Savonu. Dvojice populistických stran, které se pokoušely sestavit vládu, své další snahy vzdala. Na pořadu dne je technokratická vláda.

Česká pirátská strana

Česká pirátská strana předvedla odvolatelnost politiků v praxi

Aktuality

Členové České pirátské strany ve vnitrostranickém referendu odvolali místopředsedu strany Ivo Vašíčka. Piráti tak předvedli sami na sobě svůj cíl ve velké politice – odvolatelnost politiků. Členové Vašíčkovi vyčítali zejména jeho mediální výstupy, které nereprezentovaly vůli většiny strany a které stranu v jejich očích poškozovaly.

Andrej Babiš

Aktuality

Andrej Babiš budí vášně od svého vstupu do politiky. Co Čechům nejvíce vadí na ministru financí?

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš budí vášně od svého vstupu do politiky před čtyřmi lety. Ačkoliv v posledních měsících střídá jednu kauzu za druhou, jeho hnutí i přesto vede všechny průzkumy volebních preferencí. Z exkluzivního průzkumu, který si nechal vypracovat server EuroZprávy.cz, vyplývá, že to je proto, že lidé jsou otupělí a Babišovi věří, většina jeho kauz je proto nezajímá.

Andrej Babiš

Reklamní expert se ostře pustil do Babiše. Padala slova o mafiánech a gaunerech

Aktuality

Ministr financí Andrej Babiš se po ostré kritice kvůli korunovým dluhopisům rozhodl získat si Čechy svými penězi. Rozhodl se proto, že rozdá proto 52 milionů korun, které může dostat skoro každý. Své úmysly už před časem zveřejnil na internetu. Jeho plán teď ostře zkritizoval reklamní expert Martin Jaroš.

Bohuslav Sobotka

Ohlédnutí za sjezdem ČSSD aneb Co se dělo v zákulisí

Aktuality

To, co je na pódiu během sjezdu ČSSD pronášeno, si mohou všichni prohlédnout v televizi nebo přečíst v novinách či na internetu, My vás teď ale zavedeme do zákulísí a řekneme vám, co se na brněnském výstavišti dělo mimo objektivy kamer.

Pražský hrad

Ekonomika

ČSSD má problémy, bude Babiš premiérem? Politolog zhodnotil rok 2016 a prozradil, co nás čeká

ROZHOVOR - Rok 2016 přinesl v tuzemské i zahraniční politice řadu zásadních témat, která ovlivnila velkou část populace. Vytříbila se také pozice jednotlivých parlamentních stran a zatímco opozice je roztříštěná a slabá, ČSSD nasadila špatnou taktiku a hnutí ANO směřuje k vítězství v parlamentních volbách, které nás čekají za několik měsíců. Poukázal na to politolog Jan Kubáček, který v rozhovoru pro EuroZprávy.cz zhodnotil také nejdůležitější politické události uplynulého týdne.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.