iPhone

iPhone, ilustrační fotografie

Apple má problém u iPhonů s budíkem

Magazín

Apple uvedl, že intenzivně pracuje na opravě problému, který způsobil, že některé alarmy na iPhonu nevysílaly zvuk, což způsobilo, že někteří uživatelé nechtěně zaspali. Pro mnoho lidí slouží jejich telefon jako nezbytný budík a ti, kteří díky této chybě něco zmeškali, se obrátili na sociální média, aby své frustrace sdíleli.

iPhone

Apple bude muset zřejmě omezit výrobu iPhonů 13 kvůli nedostatku čipů

Aktuality

Americká technologická společnost Apple pravděpodobně sníží produkci chytrých telefonů nové generace iPhone 13 kvůli celosvětovému nedostatku čipů. Vyrobeno by mohlo být až o deset milionů zařízení z této řady méně. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje.

Ilustrační fotografie

Z uzamčených iPhonů mohou odcházet nepovolené platby, zjistili vědci

Aktuality

Z uzamčených chytrých telefonů iPhone od amerického výrobce Apple mohou odcházet nepovolené platby, a to i ve větších objemech. Podle serveru BBC to zjistili výzkumníci z kateder pro počítačové vědy univerzit v Birminghamu a v Surrey. Apple tvrdí že na vině je platební systém Visa.

Ilustrační fotografie

Uživatelé iPhonů jsou ohroženi programátorskou chybou

Aktuality

Uživatelé chytrých telefonů iPhone od Apple jsou ohroženi programátorskou chybou v aktuální verzi operačního systému iOS 14. Chyba souvisí se špatnou interpretací speciálních znaků v názvech Wi-Fi sítí a může uživatele nejen odstřihnout od připojení k internetu, ale v některých případech také umožňuje ovládnutí mobilního telefonu hackery. iPhony tvoří zhruba pětinu chytrých telefonů v Česku. Uvedla to dnes poradenská společnost BDO, která na chybu upozornila.

Ilustrační fotografie

Apple přiznal "štěnici" v jedné ze svých aplikací

Aktuality

Technologická společnost Apple v pondělí uvedla, že koncem týdne vydá upgrade softwaru aplikace pro videohovory FaceTime. Měl by odstranit "štěnici" v dosavadním programu, která volajícímu umožňuje poslouchat zvuk z telefonů, na něž zrovna volá. Jejich majitelé přitom ani nemusí videohovor přijmout, neboť software si sám zapne mikrofon, napsala agentura Reuters.

Ilustrační fotografie

Co se to děje? V Číně zlevňují iPhony, lidem se zdají příliš drahé

Aktuality

Čínští prodejci výrazně zlevňují nejnovější modely chytrých telefonů od americké firmy Apple. Zákazníci o ně neprojevují dostatečný zájem a říkají, že kvůli absenci zajímavých nových funkcí tyto přístroje nestojí za požadovanou cenu. Podle expertů hraje roli i konkurence domácích výrobců typu Huawei, informoval dnes server televize CNBC.

Ilustrační fotografie

Mysleli jste, že jste v iPhone smazali nežádoucí fotky? Hackeři našli způsob, jak je získat zpět

Aktuality

Ve virtuálním prostoru se dvakrát ročně konají “olympijské hry v hackingu”, neboli mezinárodní soutěž Pwn2Own, která špičkovým lovcům kybernetických chyb z celého světa umožňuje předvést své dovednosti. Výraz pwn, pokud jste jej dosud neslyšeli, znamená v žargonu hackerů „own“, v češtině “vlastní”, protože jde “vlastnění” cizího počítače a s ním i dat v něm uložených, nad nimiž získáte kontrolu bez vědomí skutečného vlastníka. Stejně jako olympijské hry, které se střídají každé dva roky letním a zimním turnusem, se i Pwn2Own střídá mezi hackováním na desktopu začátkem každého roku a hackováním mobilních zařízení na jeho konci.

Ilustrační fotografie

Finance

Apple Pay konečně v Evropě

Nová éra placení přichází do Evropy, první zemí je Velká Británie. Podle asociace Visa Europe začíná přechod od plastových karet k digitálnímu řešení.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.