Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Apple bude muset zřejmě omezit výrobu iPhonů 13 kvůli nedostatku čipů

iPhone
iPhone
Foto: Pixabay

Americká technologická společnost Apple pravděpodobně sníží produkci chytrých telefonů nové generace iPhone 13 kvůli celosvětovému nedostatku čipů. Vyrobeno by mohlo být až o deset milionů zařízení z této řady méně. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje.

Společnost, která plánovala do konce letošního roku vyrobit 90 milionů přístrojů iPhone 13, uvedla, že počet zařízení bude nižší, protože její dodavatelé čipů, včetně firem Broadcom a Texas Instruments, se potýkají s potížemi při zajišťování dodávek.

Globální nedostatek čipů působí v poslední době obrovské problémy v řadě průmyslových odvětví od výroby automobilů po elektroniku. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto tento týden oznámila, že z tohoto důvodu od pondělí 18. října výhledově do konce roku výrazně omezí či zcela zastaví výrobu ve všech třech svých českých závodech.

Témata:  Apple mobily iPhone

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 9:46

23. března 2026 13:22

Trhy reagují na Blízký východ: zlato a stříbro klesají

Likviditní výprodej tlačí zlato a stříbro dolů, přičemž pokles není důsledkem změny jejich dlouhodobé role, ale snahy investorů získat hotovost. Po měsících nadprůměrného růstu jsou oba drahé kovy náchylné k prudké likvidaci, zejména kvůli makroekonomickému šoku vyvolanému konfliktem na Blízkém východě. Stříbro klesá výrazněji díky vyšší volatilitě a průmyslové expozici. Jakmile odezní nucený prodej, fundamentální faktory, fiskální napětí, de-dolarizace a riziko stagflace, mohou podpořit návrat obou kovů k růstu.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy