Ford

Ilustrační fotografie

Automobilka Ford plánuje v Evropě zrušit 3200 míst

Ekonomika

Americká automobilka Ford zruší v Evropě 3200 pracovních míst a některé pozice ve vývoji produktů přesune do Spojených států. S odvoláním na dnešní oznámení německého odborového svazu IG Metall o tom informovala agentura Reuters. Ford se odmítl k věci blíže vyjádřit. Firma odkázala na své páteční prohlášení, ve kterém konstatuje, že přechod na výrobu elektromobilů si žádá strukturální změny. Evropská divize Fordu zaměstnává 45.000 lidí.

Ilustrační fotografie

Ford kvůli hrozbě požáru svolá po celém světě přes 600 tisíc aut

Aktuality

Americká automobilka Ford Motor svolá po celém světě kvůli riziku požáru více než 634.000 sportovně-užitkových vozů (SUV). Informovala o tom dnes agentura AP. Opatření zahrnuje sportovně-užitkové vozy Bronco Sport a Escape s tříválcovými motory o objemu 1,5 litru. Týká se zejména Spojených států, kde Ford svolá téměř 519.000 vozů.

Ilustrační fotografie

Automobilka Ford zruší 3000 kancelářských míst, aby snížila náklady

Ekonomika

Americká automobilka Ford Motor zruší zhruba 3000 pracovních míst v kancelářích, snaží se tím snížit náklady a přeměnit se z výrobce aut se spalovacím motorem na výrobce elektromobilů. Firma v e-mailovém sdělení zaměstnancům uvedla, že propustí 2000 zaměstnanců s pevnou mzdou na plný úvaze a dalších 1000 smluvních zaměstnanců. To představuje zhruba šest procent z přibližně 31.000 zaměstnanců s pevnou mzdou v USA a Kanadě.

Ilustrační fotografie

Ford je ve ztrátě. O práci přijdou tisíce lidí

Ekonomika

Americká automobilka Ford Motor hodlá do konce srpna v rámci restrukturalizace zrušit ve svých podnicích po celém světě na 7000 pracovních míst v managementu, což představuje zhruba deset procent těchto zaměstnanců. Druhá největší americká automobilka to oznámila v e-mailu, který zaslala svým zaměstnancům. Plánovaný krok jí má ušetřit asi 600 milionů dolarů (13,8 miliardy Kč) ročně, informují tiskové agentury.

Ilustrační fotografie

Ford chce zavřít továrnu ve Francii. O práci přijde přes 800 lidí

Aktuality

Automobilka Ford Motor se koncem srpna příštího roku chystá zavřít továrnu na výrobu převodovek ve francouzském městě Blanquefort. V ohrožení je zhruba 850 pracovních míst. Podnik to dnes sdělil zaměstnancům na závodní radě. Nabídku belgické firmy Punch Powerglide na odprodej Ford zamítl, protože se domnívá, že neposkytuje dostatečné sociální záruky. Francouzský ministr financí Bruno Le Maire tento její krok dnes označil za zradu.

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy