Ford kvůli hrozbě požáru svolá po celém světě přes 600 tisíc aut

Americká automobilka Ford Motor svolá po celém světě kvůli riziku požáru více než 634.000 sportovně-užitkových vozů (SUV). Informovala o tom dnes agentura AP. Opatření zahrnuje sportovně-užitkové vozy Bronco Sport a Escape s tříválcovými motory o objemu 1,5 litru. Týká se zejména Spojených států, kde Ford svolá téměř 519.000 vozů.

Ilustrační fotografie

Ve svolávaných autech může prasklý vstřikovač způsobit hromadění paliva či výparů v blízkosti horkých povrchů, což může vést ke vzniku požáru pod kapotou, uvedla agentura Reuters.

Prodejci v rámci svolávací akce zkontrolují, zda jsou vstřikovače paliva v pořádku, a v případě potřeby je vymění. Navíc aktualizují software vozidel tak, aby zjistil případné prasknutí vstřikovače a upozornil řidiče.

Automobilka uvedla, že majitelům nedoporučuje, aby přestali svolávané vozy používat a parkovali je venku, protože k požárům dochází jen vzácně a obvykle ne v případě, kdy je motor vypnutý. Firma nicméně dostala dvě desítky zpráv o požárech, včetně tří případů, kdy oheň zasáhl blízké stavby.

Témata: Ford | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky