Fitch ratings

Fitch Ratings Inc. je americká ratingová agentura a je jednou z „ velkých tří ratingových agentur “, další dvě jsou Moody's a Standard & Poor's . Je jednou ze tří celostátně uznávaných statistických ratingových organizací (NRSRO), které v roce 1975 určila americká Komise pro cenné papíry a burzy. Wikipedia

Fitch Ratings je ratingová agentura, která hodnotí životaschopnost investic ve vztahu k pravděpodobnosti selhání . Fitch je jednou ze tří největších mezinárodních ratingových agentur, spolu s Moody's a Standard & Poor's.

Ratingová stupnice agentury Fitch pro emitenty a emise je vyjádřena pomocí kategorií 'AAA' až 'BBB' (investiční stupeň) a 'BB' až 'D' (spekulativní stupeň) s dodatečným +/- pro úrovně AA až CCC indikující relativní rozdíly. pravděpodobnosti selhání nebo obnovy problémů.

Jsou oceněný poskytovatel úvěrových ratingů, komentářů a výzkumu. V této éře volatility a technologické transformace poskytujeme jasnost a vhled. Lidský vhled, který umožňuje našim klientům po celém světě činit lepší rozhodnutí.

Společnost Fitch Group je zcela vlastněna společností Hearst a tvoří ji: Fitch Ratings, globální lídr v oblasti úvěrových ratingů a výzkumu, a Fitch Solutions, přední poskytovatel dat, výzkumu a analýz. Fitch Group se dvěma centrálami v Londýně a New Yorku je vlastněna společností Hearst.

Související články

Aktuálně se děje

14. dubna 2025 14:30

Evropa zdražuje vejce. Česko ale trhá rekordy, předběhlo i USA

Vejce v Česku zdražují nejvíce v EU, ba dokonce více než v USA kdykoli během tamní již několik měsíců probíhající vaječné krize. Podle analýzy společnosti Tradingpedia vejce v ČR mezi únorem a březnem letošního roku přidala na ceně 20,4 procenta. To je více než ve všech zemích EU. Vajíčka v Česku zdražují nejvíce ze všech zemí EU také v meziroční perspektivě, když oproti březnu 2024 zdražila o 44,4 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Komentář

Konec přísné dluhové brzdy v Německu a jeho dopad na evropské země

Německo, které je považováno za nejdisciplinovanější zemi, pokud jde o fiskální řízení, se rozhodlo pro radikální krok – snížit svou úvěrovou brzdu. Po období stagnace chce nastupující vláda obnovit postavení země investicemi do klíčových segmentů hospodářství – od infrastruktury až po průmysl. Zatímco na jednu stranu je tento plán pozitivní pro růst nejen Německa, ale i dalších evropských zemí, na druhou stranu bude veřejný dluh narůstat, což je v rozporu s pravidly Evropské unie (EU), říká Olívia Lacenová, hlavní analytička společnosti Wonderinterest Trading ve svém komentáři.