Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 29. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zvlněná studená fronta ustoupí z Moravy a Slezska dále k východu. Přes Britské ostrovy postoupí nad Severní moře brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojený frontální systém začne ovlivňovat počasí na západě našeho území, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):

V Čechách většinou polojasno, zpočátku ojediněle přeháňky, k ránu ojediněle mlhy. Na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší teploty v Čechách 10 až 6 °C, na Moravě a ve Slezsku 14 až 10 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup, postupně slabý pokles


Počasí přes den (07-24):

V Čechách polojasno až oblačno, ráno ojediněle mlhy, odpoledne a večer na západě až zataženo a místy déšť. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku oblačno až zataženo, ojediněle déšť, během dne většinou polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý, na západě přechodně mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy