Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 4. června

počasí
počasí
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Od západu až jihozápadu se k nám rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Počasí na Moravě a ve Slezsku ovlivní tlaková níže, která se bude zvolna přesouvat přes Slovensko k severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
V jihovýchodní polovině území oblačno až zataženo, místy občasný déšť, na severní Moravě a ve Slezsku i vydatnější, ojediněle bouřky. V severozápadní polovině území většinou polojasno, ojediněle přeháňky. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 15 až 11 °C, v severozápadní polovině Čech 11 až 7 °C. Slabý severozápadní až severní vítr do 4 m/s, na východě vítr mírný 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav


Počasí přes den (07-24):
Oblačno až polojasno, ojediněle, na horách místy přeháňky. Ve východní polovině ráno a dopoledne až zataženo a místy déšť. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Slabý severozápadní až severní vítr do 4 m/s se bude později měnit na západní až jihozápadní. Na východě zpočátku vítr mírný 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy