Americký obrněný konvoj Dragoon Ride v Česku

Ilustrační fotografie

Babiš se naštval na americký konvoj. Vyhnal vojáky z D1, počkají si do noci

Aktuality

Tři konvoje amerických vojáků, kteří se přesouvají přes území ČR na cvičení do Rumunska a Maďarska, byly před polednem zastaveny kvůli komplikacím v dopravě. Dvě skupiny byly staženy do Bernartic ve středních Čechách, kde počkají do večera, jedna skupina čeká ve Staré Boleslavi. Šest skupin stále pokračuje v jízdě po českých dálnicích a pět už je na Slovensku. ČTK to sdělil generální štáb české armády.

Americký obrněný konvoj v Česku

Do Česka dnes přijede konvoj amerických vojáků

Aktuality

Do České republiky dnes přijede konvoj amerických vojáků. Přes české území se bude více než 350 kusů techniky a přes 800 lidí přesouvat od západu na východ do čtvrtečního odpoledne. Kvůli řadě dopravních omezení, které jsou na jejich plánované trase, a z důvodu zajištění plynulého provozu na dálnicích budou vojáci cestovat zejména ve večerních a nočních hodinách.

Americký obrněný vojenský konvoj Dragoon Ride v Česku.

Kamión piva pro americký konvoj Dragoon Ride

Aktuality

Pozvání na pivo je v našich končinách vnímáno jako vyjádření přátelského postoje. K netradičnímu velkému pozvání na pivo dojde v úterý 31. 3. 2015 v Praze Ruzyni, v místě, ke kterému se upíná v tuto chvíli pozornost všech příznivců amerického konvoje. Informuje Česko-německá hospodářská komora.

Americký obrněný konvoj Dragoon Ride v Česku

Čech chtěl zaplatit útratu za americký konvoj. Takhle to dopadlo…

Aktuality

Americký konvoj už je na území České republiky, v pondělí by se všechny tři skupiny vojáků mely sejít na letišti v Ruzyni. Po cestě Američané narazili na stovky příznivců, našlo se ale i několik desítek lidí, kteří dávali viditelně najevo svůj nesouhlas. Jeden český podnikatel se k akci vyjádřil značně svérázně – chtěl za celý průjezd konvoje zaplatit.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.