Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Barometr obliby spoření: Které vede?

Ilustrační fotografie Fotogalerie +2
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Stavební spoření se i po prázdninách drží na přední příčce Barometru obliby spoření. Podle aktuálních dat jej za nejzajímavější možnost ukládání peněz považuje 59 % dotázaných. Posílilo životní pojištění a penzijní spoření, u ostatních spořicích nástrojů nedošlo k výraznějším změnám.

Letošní třetí čtvrtletí potvrdilo míru oblíbenosti jednotlivých spořicích nástrojů mezi Čechy. O tři stupínky poskočilo životní pojištění. O dva procentní body vzrostlo také penzijní spoření, o procentní bod podílové fondy a drahé kovy.

„Od začátku roku pozorujeme zvyšující se popularitu především u životního pojištění, které si za poslední tři kvartály polepšilo o sedm procentních bodů. Stavební spoření si své výsadní postavení drží již více než čtyři roky a za stabilní přístav pro své úspory jej považuje téměř 60 % dotázaných,“ říká k nejnovějším datům Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

 

Bez ohledu na to, jak vy sami v tuto chvíli spoříte, uveďte prosím, kterou z těchto možností ukládání nebo spoření peněz považujete nyní za obzvláště zajímavou.

(IBRS, N = 1000, stat. chyba: max. 2,6 %)

Stagnaci zaznamenalo spoření „do matrace“ a termínované vklady poklesly o procentní bod. „Nevýhodou schraňování peněz doma v hotovosti či na běžném účtu s téměř nulovým úročením je fakt, že jejich reálná hodnota klesá. Meziroční míra inflace, která nemilosrdně snižuje reálnou hodnotu úspor, totiž nyní dosahuje 2,9 %,“ vysvětluje Šedivý.

Témata:  spoření

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy