Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak nepřijít o státní podporu a kdy poslat peníze na stavebko?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

S blížícím se koncem roku je opět nejvyšší čas vložit peníze na účet stavebního spoření. Pokud na něj vložíte alespoň 20 000 korun za rok, získáte nárok na plnou státní podporu. V závěru roku je však třeba hlídat si termín odeslání peněz na účet pro její získání.

Jednou z mnoha výhod stavebního spoření je každoroční příspěvek Ministerstva financí, který aktuálně činí až 2 000 korun ročně. Kdy ale nejpozději na stavebko peníze vložit, aby byly připsány včas, to znamená ještě v roce 2018?

Platba převodním příkazem nebo v hotovosti v bance se splatností 28. 12. 2018. Klient by si měl ověřit, zda jeho banka ještě akceptuje příkazy s datem splatnosti 28. 12. 2018.

Platba v hotovosti na pokladnách v sídle Raiffeisen stavební spořitelny, Koněvova 2747/99, Praha 3, a to nejpozději do 31. 12. 2018 do 14:00 hodin.

Platba poštovní poukázkou do 14. 12. 2018.

„Závěr roku bývá hektický, a proto by klienti neměli odeslání peněz nechávat na poslední chvíli. Ideálně by to měli stihnout do 21. prosince letošního roku. To platí i v případě, že si ještě budou chtít uzavřít nové stavební spoření a získat státní příspěvek za tento rok. Pokud finančního poradce nebo naši centrálu navštíví včas, vyhnou se frontám a zbytečnému čekání,“ říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí RSTS.

V Raiffeisen stavební spořitelně si klienti mohou uzavřít stavební spoření pro sebe s celkovým ročním výnosem až 3,6 % ročně nebo pro děti a mladé se zhodnocením až 4 % ročně.

Témata:  stavební spoření spoření finance

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy