Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pojišťovny se nechystají pro letošní sezonu zdražit cestovní pojištění

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Pojišťovny se nechystají pro letošní sezonu dovolených zdražit cestovní pojištění, ačkoliv ceny ošetření v zahraničí vzrostly. Nevylučují ale zvýšení cen později během roku. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami. Internetový srovnávač Top-Pojištění.cz avizoval, že pojistky brzy zdraží až o 17 procent.

"Průměrná cena pojištění zůstává už druhý rok stejná. Aktuálně nechystáme zdražení. Pokud bychom v budoucnu cenu měnili, tak jen s ještě vyšší kvalitou produktů, tedy širším krytím nebo podstatným vylepšením asistenčních služeb," řekla ČTK mluvčí Uniqa Eva Svobodová.

Ceny pojištění na letošní léto zatím zvyšovat neplánuje ERV Evropská pojišťovna. A to bez ohledu na to, zda jde o EU, blízké dovolenkové destinace nebo exotiku.

"Je však pravdou, že lékařská péče v zahraničí opět zdražila, součástí případů klientů jsou stále častěji nákladné letecké transporty a repatriace. Vysokým tempem tak přibývá velkých škod nad 100.000 Kč. Rostou také ceny dovolených, což způsobuje zvýšené náklady na škody z pojištění storna," uvedl mluvčí ERV Vlastimil Divoký. Může se tak podle něj stát, že později během letošního roku bude muset pojišťovna k navýšení cen přistoupit.

Také Kooperativa eviduje zvyšování cen za lékařská ošetření po celém světě. "Růst cen monitorujeme, ale nyní zvyšování cen pojistného nepřipravujeme. Nicméně průběžně situaci analyzujeme a po letní sezoně si případnou úpravu pojistných sazeb znovu vyhodnotíme," podotkl mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Rovněž Česká podnikatelská pojišťovna ceny pojistného nezvyšuje. Neplánuje ani změnu sazeb cestovního pojištění. "Naopak jsme ještě zlevnili pojištění léčebných výloh v zahraničí, potenciální riziko v souvislosti s onemocněním covid-19 se snížilo, tedy reagujeme na danou situaci," sdělila mluvčí pojišťovny Renata Čapková.

Ani Generali Česká pojišťovna se nechystá sazby cestovního pojištění měnit. "To platí jak pro zahraniční cestovní pojištění, tak pro jeho tuzemskou variantu. Onemocnění covid-19 zahrnujeme do pojištění na základě veřejného příslibu, a to aniž bychom to promítli do navýšení sazeb," upozornil mluvčí pojišťovny Jan Marek.

Cestovní pojištění v nejbližších týdnech zdraží proti loňskému roku o deset až 17 procent, vyplývá z dat portálu Top-Pojištění.cz. Nejvýrazněji podle něj porostou ceny balíčků s vyšším krytím léčebných výloh, které obvykle zahrnují i plnou ochranu v případě onemocnění covidem-19. Levnější produkty podražily v rozmezí pět až deset procent, u těchto balíčků je však nutné si důkladně ověřit, zda kryjí také například karanténu nebo hospitalizaci v důsledku infekce koronavirem, protože ne ve všech destinacích je koronavirus na ústupu, dodal portál.

Témata:  pojišťovny cestovní pojištění Cestování

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

VZP

Zájem o příspěvky VZP láme rekordy

O příspěvky z fondu prevence Všeobecné zdravotní pojišťovny je letos rekordní zájem. VZP eviduje za první čtvrtletí už 465 tisíc podaných žádostí. V porovnání s loňskem se jedná o 50% nárůst. Nejčastěji si klienti žádají o příspěvek na pohybové aktivity a na dentální hygienu. Aby byly žádosti i přes enormní navýšení vyřízeny v co nejkratším čase, přistoupila pojišťovna k posílení personálních kapacit.