Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Každý pátý Čech zažil, že nedostal peníze za pojistnou událost, uvádí průzkum

CZK
CZK
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Téměř každý pátý Čech zažil, že nedostal peníze za pojistnou událost, na které měl podle svého názoru nárok. Uvádí to průzkum agentury EMA data pro on-line pojištění Mutumutu mezi 500 respondentů. Ve valné většině případů, kdy k překvapení klientů pojišťovna odmítla plnit, šlo o úrazové pojištění (60 procent). S velkým odstupem následuje životní pojištění (18 procent).

Plnění v ostatních rozšířených typech pojištění, jako je například havarijní nebo cestovní pojištění, se navzdory svému očekávání nedočkaly jen jednotky procent dotazovaných.

"Pojistné podmínky jsou tak složité, že jim lidé nerozumí a nečtou je. Běžně jim ale nerozumí ani sami poradci," uvedl šéf Mutumutu Jindřich Lenz. Nežádoucí pro pojišťovny je to podle něj z toho důvodu, že ať už má pojišťovna na neplnění právo, tak si pak klient stejně přijde oklamaný.

Témata:  pojišťovny Peníze

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy