VZP opouštějí desítky tisíc pojištěnců

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) přišla koncem listopadu o zhruba 55 tisíc klientů, kteří se rozhodli změnit pojišťovnu. Vyplývá to z předběžných dat Svazu zdravotních pojišťoven, které rozhlasové stanici Radiožurnál v úterý poskytl jeho prezident Jaromír Gajdáček.

Diskuse: 18

660
reklama

Houfný odchod klientů má na svědomí novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která ztěžuje přechody mezi pojišťovnami a která vešla v účinnost v prosinci. "Lidé to většinou odkládali, příliš jim na tom nezáleželo, že termín nestihli, protože si řekli, že za tři měsíce mají termín znovu. Teď, když se dozvěděli, že další termín je až 1. ledna roku 2013, tak to byl největší impuls," uvedl Gajdáček.
 
Představitelé největšího pojišťovacího ústavu v zemi se ke zjištěním Svazu zdravotních pojišťoven nechtěli vyjadřovat s tím, že přesná data budou znát teprve na počátku příštího roku. "My máme v tuto chvíli čísla za tři kvartály letošního roku, a když jsme porovnávali odchody a příchody, tak jsme v kladných číslech. Čísla z konce roku budeme mít k dispozici někdy v průběhu ledna," nechal se slyšet mluvčí VZP Jiří Rod.
 
Poukázal přitom na jednu skutečnost. VZP se totiž prý stále častěji setkává s pojištěnci, které do největšího ústavu pošle jiná pojišťovna. "Ti lidé k nám chodí s tím, že přišli na svoji pojišťovnu, že mají těžkou nemoc, ale tam jim prý rovnou řekli, aby se přehlásili k VZP, protože oni jim potřebnou operaci nezaplatí," upozornil mluvčí.

Loading...
Témata: vzp

Diskuze: VZP opouštějí desítky tisíc pojištěnců

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 18, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 18 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky